Demir "Seçim Özel"in Konuğu

Demir ‘İlk İcraatım, Zırhlı makam aracını satmak olacak’

 

     HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Dr. Mehmet Demir, belediyeyi kazandıktan sonraki ilk icraatlarının Kayyumun göreve gelir gelmez satın aldığı zırhlı makam aracını satacaklarını belirtti.
 
MECLİS TOPLANMADAN KARARLAR ALINIYOR
 
     Batman’dan bölgesel yayın yapan Radyo Yüksel’e konuk olan HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Dr. Mehmet Demir, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
    Yüksel Çiftçi’nin hazırlayıp sunduğu " Seçim Özel "  programın da soruları yanıtlayan Demir, Programcı Çiftçi'nin ‘Tekrar kayyum atanır mı?’ sorusunu da yanıtladı.
Demir, “Cumhurbaşkanı kendi cephesinden bakarken, bütün kanunları işlenemez hale getirdiğinden dolayı aynı şekilde kayyum atayabileceğini düşünüyor. Ama yanılıyor. Çünkü halkın kayyımlardan memnun olmadığını unutuyor.
 
     Kayyum gelir gelmez ilk meclis kararında zırhlı bir makam aracı satın aldı. Halka hizmet için mi geldiler? Yoksa halkın parasıyla kendilerine son model makam araçları almak için mi geldiler? Çiftçi'nin "Belediyeyi kazandığınız taktir de,ilk icraatınız ne olacak? sorusuna
 
Demir "Biz Yönetimi aldıktan hemen sonra ilk iş olarak zırhlı makam aracını satıp parasını halk için harcayacağız” dedi.
Meclisin toplanmadan kararların alındığını da ifade eden Demir, şöyle devam etti; “Batman Belediyesi Meclis toplantıları yapılmadan, Meclis kararları alınıyor ve yapılmış olarak gösteriliyor. Batman Belediyesinin nasıl talan edildiğini net göremiyoruz fakat gördüğümüz kadarı bile az çok büyük bir enkaz devralacağımızı görebiliyoruz.”
 
 
DEMİR, KAYYUMA SESLENDİ
 
Kayyuma da seslenen Demir, “Seçimden önce 2,5 yıldır yaptıkları ihale bedelleri, doğrudan temin bedelleri, kimlere ne kadar para aktardıklarını açıklasın. Belediyenin şuanki gelir giderini, ne kadar borçlu olduğunu açıklasın. Mademki yolsuzluk yapmıyorlar o zaman çıksınlar açıklasınlar” diye konuştu.
 

Diğer Haberler

BATMAN İL MÜFTÜSÜ TURGUT ERHAN RADYO YÜKSEL'E KONUK OLDU

devamı...

SPORA SİYASETİ KARIŞTIRMAYIN

1955 Batman Belediyespor Başkanı Şehmus SINIR, Radyo Yüksel’de yayınlanan, moderatörlüğünü Salih Eroğlu, yorumculuğunu F devamı...

BARAT'TAN “13 ŞUBAT DÜNYA RADYO GÜNܔ MESAJI

BARAT'TAN “13 ŞUBAT DÜNYA RADYO GÜNܔ MESAJI devamı...

EKMEN, EMEKLİLERİN PROMOSYON RAKAMLARI YÜKSELTİLMELİ

EKMEN, EMEKLİLERİN PROMOSYON RAKAMLARI YÜKSELTİLMELİ devamı...

DR. DEMİR "ÖDENEKTEN 53 MİLYON TL KESİNTİ YAPILDI

DR. DEMİR "ÖDENEKTEN 53 MİLYON TL KESİNTİ YAPILDI devamı...
İstek Hattı :
C. YAYIN : 0488 216 99 99

WHATSAP: 0505 991 09 99

REKLAM : 0488 215 46 66
Adres:
Meydan Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 2000 İş Merkezi kat:4 No:405 Merkez/Batman
Telefon : C. YAYIN : 0488 216 99 99

WHATSAP: 0505 991 09 99

REKLAM : 0488 215 46 66
E-mail: istek@radyoyuksel.com.tr - radyoyuksel@hotmail.com
İletişim